Utv. renovering av kontorshus i Malmö. Själva byggnationen startade april 2004 till en uppskattad kostnad av < 1 mkr.
Byggherre var Malmö Börshus . Projektet utfördes i form av ej fastställd .,..
Belysningstolpe I gjutjärn med kungslyktan
Byggnaden stod klar redan 1877 men förde tillsammans med Malmö Börssällskap en slumrande tillvaro tills den återupplivades och Börshuset invigdes 1986. Sedan dess är det den centrala mötesplatsen för Malmös näringsliv.
På Skeppsbron står Sverigestolpen Art.nr 610000 i gjutjärn med Kungslyktan Art.nr 650000. Hållare till lykta är i gjutjärn, överdel i varmzinkad plåt med glas. Längs kajen står betongpollare med en grövre kätting och toppfäste i gjutjärn. Gjutjärn rostar inte!
Ombyggnad | Stockholm | 8 mkr
Ombyggnad av museum i Stockholm. Själva byggnationen startade juni 2014 med e...
Utv. renovering | Solna | Ej officiell
Utv. renovering av universitet, högskola i Solna. Själva byggnationen startad...
Ombyggnad | Stockholm | 725 mkr
Ombyggnad av museum som består av en byggnad i Stockholm. Själva byggnationen...
Inv. renovering | Lidköping | 0,4 mkr
Inv. renovering av kyrka/missionshus i Lidköping. Själva byggnationen startad...
Genom att surfa vidare på vår hemsida och använda våra tjänster så godkänner du till att vi samlar in data om dina besök.
Läs mer...