Nybyggnad av hotell som består av en byggnad i Torsby med 42 lägenheter. Själva byggnationen startade april 2020 med en beräknad byggtid på 8 månader till en uppskattad kostnad av 45-60 mkr.
Byggherre var Södra Muren Holding och som arkitekter anlitades m3A arkitektur. Projektet utfördes i form av delad entreprenad .
Exempel på andra företag som har varit inblande i projektet är Fastighetsutveckling i Svealand som projektledare, som ventilationsentreprenör arbetade Harmet modular houses och Harmet modular houses anlitades som VS-entreprenör. Elinstallationerna hanterades av Harmet modular houses samtidigt som Harmet modular houses utsågs till golventreprenör och Harmet modular houses hade hand om måleriarbetet.
Åhus
Åtta magiska och helt unika hotellrum skapades i projektet som växte fram ur ...
Ombyggnad | Bofors | 8,0 Mkr
Ombyggnad av hotell som består av en byggnad i Karlskoga på 5 våningar. Själv...
Genom att surfa vidare på vår hemsida och använda våra tjänster så godkänner du till att vi samlar in data om dina besök.
Läs mer...